9 Kasım 2014 Pazar

Ben bir davarım

İnanın bana elimden gelen her şeyi yapmıştım.
Meyvelerini de vermiş gibi görünüyordu. Sorulara daima ilk parmak kaldıran ben oluyordum, en çok artı bende olduğundan artı listesi bendeydi, muhteşem beynimin önünde Fem'in soruları bile duramazdı. Thales de kimdi!? Ama işte sınavdan aldığım not: 20. İnanın bana bunun nasıl olduğunu ancak Thales'le kapışabilecek beynim bile algılayamıyor. Çalışmasam, sınav zor olsa, konu zor olsa yüreğim gam yemeyecek. Ama sorulara bakıyorum da Güvender'in yıldızlı testini ful çözen birinin gözü kapalı çözeceği sorular. Peki ya ben neden yapamadım? Heyecan... Gerçekten de öyle. Heyecan yüzünden zaman sıkıntısı çektim. Ama heyecanını sikeyim affedersiniz! Hiçbir şeye yanmasam da annemin özel derse harcadığı paraya yanıyorum. Ve kadın şu anda işten çıkarılmakla karşı karşıya. Allah'ım neden bu? Kendimi sadece önümdeki şıkların değer verdiğim birini yitirmekle sınavdan bu notu almak olduğunu ve benim bu yola girdiğimi varsayarak avutuyorum. Ancak yine de isyan etmeden yapamıyorum. Neden Allah'ım? Tamam, alacağın can yerine not olsun, eyvallah ama arkadaşımla ettiğimiz dedikodular yüzünden mi? Senin bile ne kadar iğrenç bir kişiliği olduğunu bildiğin o bok beyinlinin kalbini kırmamdan mı? Fazla yaoi okumamdan mı? Kendi kendime namaz kılmaya karar verip üşenmemden mi? Süphaneke'yi unuttuğumdan mı? Neden!? Yoksa beni sınıyor musun? Azmimi mi ölçüyorsun? Pes edip isyan mı edecek yoksa yola devam mı diye mi merak ediyorsun? Sen de haklısın da hiçbir zaman azimli biri olamadım ki ben. Annemin de dediği gibi pes etmemem gerektiğini ve bu işlerin öyle kolay olmadığını biliyorum ama 150 liralık ders. İşten çıkarılma tehlikesi. Üstüne birde 1200 liralık ağız faciası. Bırak azmetmeyi, sonunda orospu olacağım gibime geliyor şu an. Ailemin asla bilmeyecekleri için onaylayacakları tek iş o. Onlardan gizli yapabileceğim başka iş yok. Biliyorum ben de, fıttırdım az birazcık ama ne yapayım. Bıktım be. Niye günde 5000 tane selfie çeken ya da sadece pixellerden oluşan "beğeni" denen şeyleri anasından babasından çok önemseyen zengin piçler "hoca 99'u 100 yapmadı :(((" diye mallanırken  hem anası hem babası işsiz kalacak gibi duran ve "bize ev al" diye ağzının içine bakılan ben elimden geleni yaptığım halde yine 20 alıyorum???
Neyse. Can gideceğine not gitsin. Sabırla çalışıp düzeltemezsem bu dünya yalan zaten.
Not: Neden birileri "nasılsın" diye sorup da ben "yuvarlanıp gidiyoruz işte" diye yanıt verdiğimde aklımda hep şu şarkı çalmaya başladı gene?
Bu arada dün TÜYAP'taydım. TÜYAP güzel şey. (Milyonlarca kitap... Literally cennet.)  Ancak onca kitabın cazip baş döndürücülüğünün üstüne eklenen insanların boğuculuğu ve dinlenecek yer sıkıntısından kaynaklanan baş dönmesi eklenince çok da uzun olmayan bir süre öncesine dek alışveriş merkezleri korkulu rüyası olan benim için probably cehenneme dönüştü bu sefer. Bir de Çarşamba da gideceğim. Geçen sene heyecanla beklediğim bu etkinliğe bu sene sanırım sırf parasını verdim diye gidiyorum. Yoksa affedersiniz sikseler gitmem dünden sonra.

2 yorum:

 1. geometri yazılısı mıydı? alice, daha çok çalışmak gerek. ama bazen çalışınca da olmuyor işte, özellikle geometride. geçmiş olsun.
  bu hafta içinde ben de gideceğim tüyap'a, belki yan yana kitap bakınırız eheh.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Matematik, bizde geometri yok, değişti artık ders programı. ;w;" Teşekkür ederim... Eheheh çarşamba oradayım ben valla! *-*

   Sil