23 Kasım 2014 Pazar

Biraz da yuri~

Yuricam - Yurika no Campus Life 1 Page 6
Ama tüm ilgiyi çeken bir kız var ki... 
Boğazıma kadar yuriye batmış olsam da, yuri mangaları sevmem. Bildiğinizgibi erkeklere yönelik oldukları için ya bence hiç de çekici olmayan bir şekilde porno denecek kadar hardcore oluyorlar,  ya arada bir hoşlaşma olduğunu bile anlayamayacağınız kadar soft. Yaoilerde en azından orta seviye bir fujoshi için yeterli soft-erotizm de olabiliyor, oysa dediğim gibi yurinin bir ortası yok. (Yaoi ve yuri karşılaştırması da iyi bir yazı konusu olur.) Ancak başladığından beri bayıla bayıla takip ettiğim bana göre eksiksiz bir yuri serisi var: Yurika's Campus Life (kısaca YuriCam) ve artık onu değerli okuyucularıma da tanıtmadan edemeyeceğime karar verdim.
Bildiğiniz gibi yaoilerin arasında bile tek tük adam gibi bir konuya sahip olanlar varken bin tane yuri yapımı arasında hepi topu 10 tane konulu yuriyi zor bulursunuz. Ancak YuriCam konulu - hem de çok ilginç ve komik bir konusu var: Yurika güzeller güzeli, şapşal ama sevimli, herkesin sevdiği bir kızdır - bir dakika, herkes derken yalnızca kızlardan söz ediyorum, zira Yurika onca güzelliğine rağmen ne yaparsa yapsın erkeklerin ilgisini asla çekemiyor. AMA kadınlar üzerinde adeta büyüleyici bir etkisi var: Hiçbir kadın ona karşı koyamıyor ve  tek bir bakışıyla tüm kadınlar ayaklarına kapanıyor. Tamam, siz erkeklere göre bu harika olabilir, ya da lezbiyenlere göre ama sorun şu ki Yurika tamamen straight.  (Kız olan arkadaşı bile yok!)  
...Ama babasının şirketi batıp para kaynağı kuruyunca maddi sıkıntıya düşen bir straight hemcinsi üzerinde böylesine bir etkiye sahipse cinsel tercihleri üzerine tekrar düşünebilir. Gerçi zavallı Yurika safım, o kadarını bile akıl edemeyecek kadar saf ve hayaller alemine dalmış, hala birinin karısı olmayı hayal ediyor. Jigololuğa babasının tavsiyesiyle başlıyor. (Babası bile kızının erkekler konusundaki umutsuzluğunun farkında ve dediğine göre "kadınları etkilemek, aile mirası.") Yani... Sayılır. Çünkü nazikçe borç istemeyi denediği kız adeta kollarına atlıyor ve Yurika çeresizce kadınların nasıl seks yaptığı konusunda bile hiçbir fikri olmamasına rağmen temizlik eldivenlerini takıp deterjan şişesini (Evet, yanlış duymadınız, manganın ilk bölümü temizlik eldiveni ve deterjan şişesi - aklınızı kullanın, ne işe yaradıklarını anlayacaksınız. EEEEEEEEEEWWWWW VE AHAHAHAHAH!!! ^^Dalarak girişiyor işe... Giriş o giriş! Daha lezbiyenlik hakkında hiçbir bilgisi olmadan okulun yarısıyla yattığı söylentileri havada uçuşan, her gittiği yerde kadınların arzulu bakışlarını üzerine çeken, cinsel tercihi ne olursa olsun herkesin kendisi tatması için kapştığı Yurika onee-sama babasının tavsiyesiyle başladığı jigololuğu 15 bölümde öylesine benimser ki bu işi para karşılığı yapmayı bıraktığında bile jigololuk bir yaşam şekli haline gelmiştir onun için. İşe temizlik eldiveni ve neler olup bittiğinin farkına olmadan giren Yurika zamanla kadınların vücutları kadar gönüllerini de tatmin etmek konusunda ustalaştığını okuruz bölümler ilerledikçe. Kadınlar üzerindeki gücünü zaman zaman
kendini başını soktuğu belalardan kurtarmak için kullanırken zaman zamansa başkalarına yardım etmek için kullanır. Sloganı ise: "Ona bir jigolonun gücünü göstereceğim... *Lelouch'un ünlü hareketi*"
The girl with the stamen: Yurika. 
YuriCam başlarda oldukça komik (Cidden. Tekrar okurken fark ettim de kendimi kaybedene dek güldüğüm çok fazla sahne var ilk bölümlerde. Ve sizin de Yurika'nın düştüğü halleri okurken altınıza azıcık kaçıracağınıza eminim.) ve de fazlasıyla erotik (Yine tekrar okurken gördüm ki bayağ normal yuriler kadar hardcoremuş. Ancak ileriki bölümlerde komedi oranı da erotizm oranı da giderek düşüyor. Buna rağmen hikaye kuvvetleniyor ve çizimler de bana göre daha iyileşiyor. Ayrıca tabii her ne kadar hala en büyük hayali evlenmek ve üstüne üstlük aşık olduğu biri de olsa da, giderek lezbiyenleşmesi var bir de. Yani başta temizlik eldiveniyle seks yapan Yurika kadınlarla birlikte olmaktan hoşlanmaya bile başlıyor. Zaten son bölümlerde onun lezbiyen olmadığını bile unutmaya başlamışım. Umuyorum ki sonunda gelin olma hayalinden vazgeçip devamlı "I'm not into yuri at all!" ("Asla yurinin içinde değilim!") deyip dursa da Yurika'ya gerçekten aşık çocukluk arkadaşı Saori ile birlikte olacak. ^-^  Aslında sonunda onu gerçekten seven bir erkek bulmayı da başarabilir, belli olmaz. Sonuçta YuriCam bu! xD Sonunu tahmin edemiyorum, sadece çabuk gelmemesini umuyorum... Çünkü gerçekten bu mangayı çok seviyorum. Komik, hikayesi eğlenceli ve de sürükleyici, üstüne üstlük YURI. Yuri, yuri, yuri. Eheheheheh -Q- *lezvibes* Öhöm, neyse! u///u Yuri sevmiyorsanız bile gülmek için YuriCam'i okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Not: Yuri'yi azıcık da olsa kendime benzetmiyor değilim. Asla kızlara hiçbir şekilde ilgi duymazken bile lezbiyen-mıktanısım var gibiydi. Yani o anlamda aldığım tekliflerin inanın yarısı kızlardandır. Tabii ki Yurika'yla boy ölçüşemem. Gene de yakınlaştığım insanlar garip bir şekilde cinsellik skalasında homo'ya doğru kaymaya başlıyorlar, mesela en son çocukluk arkadaşım kızlar hakkında düşünmeye başladığını yazdı, öyle.
Aslında bu yazıda sadece yuriden bahsetmeyi amaçlamıştım ama mangaların gay kısmına girince yaoiden bahsetmeden çıkmak istemedim. Yeni bir yaoi manga keşfettim, adı Dame Bl. Mutlaka bakın. Fazla popüler olmayan mangakaların yaoide farklı temalar kullandıkları (Mesela ayak fetişi ya da 2. dünya savaşı gibi) oneshot derlemelerinden oluşan, yaklaşık 15 bölümlük bir manga. Gerçekten farklıydı ve çok hoşuma gitti. Her hikayesine ayrı ayrı bayıldığımı söyleyebilirim.


2 yorum:

 1. alice-chan:)))

  ya ben de hep farklı yazılarının linki çıkıyor ama tıkladığım da o sayfa göstererilmiyor.
  bu yazın ıoldukça beğendim ve evet ben de erkeklerden çok kızların radarına takılıyorum:) düşünüyorum bazen "lez mi olsam"diye ciddi ciddi ama malasef değilim. manga oldukça ilgimi çekti. bir bakmayı düşünüyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Gay" kavramıyla bir şekilde ilgisi olan tüm kızlar ne kadar hetero olurlarsa olsunlar bir şekilde gay radarına takılıyorlar sanırım. ^^"
   YuriCam'e gerçekten bir bak. Ama Dame Bl'ye de MUTLAKA bak. Yaoiye yeni bir soluk getiriyor bence...

   Sil