18 Kasım 2014 Salı

Yine Gine Gene Mim~

1 - Bu gece öleceğinizi bilseniz bazı insanlara bazı şeyleri söylememiş olmamın pişmanlığını hisseder miydiniz? Peki neden söylemediniz?
Yapmadığım şeylerin pişmanlığını çekmem için ölecek olmama gerek yok. Bundan iki yıl öncesine kadar her şeyim olan erkekle, ilişkim pişmanlıklar üzerine kuruluydu diyebilirim. Hep en akıllıca şeyleri yaptığımı sanarak en aptalca şeyleri yaptım. Çünkü onun da dediği gibi bu benim için bir oyundu, ben ilişkimizi bir oyun gibi görüyordum. Aslında her şey mükemmel olabilirdi ama bu yüzden hepsi gitti: Tüm o olabilecek harika şeyler yalanlarım ve numaralarımın altında ezilip tuzla buz oldu, her şeyim olan erkeğin ta kendisiyle beraber hem de. Bu yüzden uzunca bir süre kendimi affedemedim. Ancak bir gün fark ettim ki, tüm  hatalarıma rağmen şu anki hayatım ne olursa olsun hala güzel. Hatta belki de ben tüm o hataları yapmasam olabileceğinden daha bile güzeldir - kim bilir? (Sonuçta mahvolmasının büyük nedeni benim aptallıklarım olsa da daha küçük bir neden de beni o aptallıklara iten şeylerdi.)  Yani o hatalar beni buraya, şu anda mutlu olduğum bir yere getirdi. Bu yüzden artık bir pişmanlığım kalmadı diyebilirim. Yine de soruyu okuyunca kalbimde bir istek belirdi, her şeye rağmen... Sanırım asla inanmadığı gerçeği ona söylemeyi isterdim: Ona gerçekten aşık olduğumu. Şimdi olmasa da bir zamanlar hayatımın üzerine kurulduğunun, onun için her şeyi yapabileceğimin, benim için herkesten ve her şeyden daha önemli olduğunu bilmesini isterdim.  Şu anda bunun ne ona, ne bana faydası olamaz. Yine de gerçekten öleceğimi düşündüğümde bunu bilmesini yüreğimden istiyorum.
Bunun dışında o tür bir pişmanlığım yok çünkü bu ilişkiden aldığım bir başka ders de yapmayı gerçekten istediğim hiçbir şeyin bana kazanacaklarımdan daha fazla kaybettirmesi olasılığı yok.
2 - Günün birinde çocuğunuzun doğduğu hastanede bir yanlışlık yapıldığını ve çocukların karıştığını öğrenseniz, kendi çocuğunuzla sizin büyüttüğünüz çocuğu değiştirir misiniz?  
Ne kadar süre geçtiğine bağlı olarak değişir tabii, mesela aradan 1-2 gün geçmişse neden olmasın? Bu karışık durumun ileride yaşanmasındansa herkesin kendi çocuğunu alması en iyisi olacaktır. Ancak aradan uzun bir süre geçtiyse, yani bir kere o çocuğu kendi çocuğun olarak görmeye başladın mı aksinin kabul edilmesinin neredeyse imkansız olduğunu düşünüyorum. Zaten ben ailelerin kan bağı değil, gönül bağıyla oluştuğunu kanısındayım. En fazla o çocuğu da kendi himayeme alırım da büyüttüğüm çocuğumu hayatta bırakmam gibime geliyor.
3 - Hayalinizi süsleyen bir yerde bir hafta pansiyon ve harika bir tatil için uçan bir kelebeği yakalayıp ayaklarını ve kanatlarını koparır mıydınız?
Yapamazdım. Tatil kelimesini okuyunca ağzım sulanacak kadar büyümedim daha. ^^D Hem de gerçekten bir canlıya zarar verebileceğimi sanmıyorum - mükafatı büyük de olsa.
4 - Bir yemeğe davetlisiniz ve önünüze tanımadığınız bir yemek konuyor. Tuhaf haline ve pek iştah açıcı görünmemesine rağmen tadına bakar mıydınız?
Şimdi bu soru bana Dil Anlatım dersinde okuduğumuz Hıncal Uluç'un "Dayımın Kirazları" parçasını hatırlattı. Parçada Hıncal Uluç, dayısını ziyarete gidiyor, yengesi önüne bir tabak dalından toplanmış kirazlar konuyor ama hepsi de kurtlanmış. Yine de Hıncal Uluç dayısının ve yengesinin şevkini kıramayıp bir tabak kurtlu kirazı afiyetle yiyor. Öğretmen de bize parçayı bitirince sormuştu, siz olsanız yer miydiniz diye. Ben yerdim, öyle bir yemek önüme konsa yine yerim. Gerçi ikisi farklı durumlar. Beni o kadar yemeğe davet ediyorsun, ne diye önüme öyle bir yemek koyuyorsun. Bu durumda bir gariplik, bir hinlik var bence. Ama şahsen öyle çok bir şeyden iğrenmem. Bir keresinde tıpkı öyküdeki gibi komşumun ikram ettiği tosttan kıl çıkmıştı. Çıkarıp yemiştim. Kadıncağız gözüme bakıyordu, ne yapacaktım, kılı çıkarıp ıyyy diye tostu yere mi atacaktım? Ha belki nazik bir bahane bulunabilir. "Karnım ağrıyor" ya da "aç değilim" gibi ama söylemesi ayıp ben HER ZAMAN aç ve fazlasıyla da homini gırtlağımdır. Yerdim ya kısacası.
5 - Sevdiğiniz biri için yalancı şahitlik yapar mısınız? Örneğin bir yayaya ça
rptığında direksiyonda dalga geçiyor olmasına rağmen çok dikkatli kullandığını söyler miydiniz?
Ben sevdiğim insanlar için her şeyi yapabilecek biriyim ama vicdanım bu kadarına izin veremezdi sanırım. Gerçi duruma da bağlı biraz. Ama tüm soruları duruma bağlı diyerek geçiştiriyormuşum gibi geliyor. Öte yandan öyle ters köşe sorular ki böyle bir deneyim yaşamadan kesin yanıt veremiyorsun.
6 - Yetiştiriliş tarzınızda imkanınız olsa neyi değiştirirdiniz?
Çok harika bir çocukluğum olduğundan değil ama şu anki kendimden memnun olduğum ve yetiştirilişim de benim bir parçam olduğundan hiçbir şeyi.
7 - Eviniz ve içindeki eşyalar yanıyor. Ailenizi, kendinizi ve köpeğinizi kurtardıktan sonra bir kez daha içeri girme şansınız var. Neyi kurtarırdınız? 
Pahalı şeyleri. Ev gidiyor olomn! Para lazım para!!! (Biri beni kurtarsın bu para takıntımdan.) Öyle kurtaracak kadar değerli bir manevi eşyam yok.
8 - Yarın sabah başka birinin kimliğinde uyanma ihtimaliniz olsa bunu değerlendirir miydiniz? Kimi seçerdiniz?
Şey, bir günlüğüne kendim hariç herhangi birinin yerine uyanmak ÇOK güzel olurdu, tabii sonra kendime döneceksem. Ama kendisini en çok merak ettiğim birini seçerdim herhalde. Mesela Tsugumi Ohba olabilir.
Mim için Aleph'e çok teşekkürler, bundan sonra mim geldiğinde direk ona yollayacağım! Bu da özrüm:
     
Not: Bunu yapmayan kimseyi GERÇEKTEN hatırlamadığımdan yine sadece Yoruko Tsukiyomi'me paslanıyor bu mim. u_u

6 yorum:

 1. Yaaa sende mi kelebek koruyuculardan çıktın. ben tatil için yerim o kelebeği yaa. :D :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mesele kelebek de değil, kelebeklerden nefret ederim, geberip gitsinler bir zahmet ancak kendime dürüst olmaya çalıştığımda ödülü ne olursa olsun uğruna bir canlı katledilmiş ödülden ne çıkar diye düşünüyorum ben ._. Ama kelebeği öldüreni de anlarım, normaldir o da xD

   Sil
 2. Nee Boliiiin!! Kalbime saplandı bu ahh:D Seni gidi seni nerden vuracağını iyi biliyorsun ahah:D
  Hıığ yok ya ne özrü canım(Bolini görünce sakinleşti) :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahah! XDDD Bu çocuğun tumblrı da vardı, az uğraşıp bulayım da sana yollayayım ama sınav haftam olduğundan bu hafta bakamam TT_TT

   Sil
  2. Yok ya çocuğu beğendiğimden değil de sırf Bolin teması yüzünden, tumblr hesabını buldum yine de :D

   Sil
  3. Haaa tamam o zaman. xDDD

   Sil